Banner

DEĞERLİ ARKADAŞLAR, MALATYAYI PARLAYAN GÜNEŞ YAPMAK ELİNİZDE.


Hepinizi şahsım ve Malatya Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulumuz adına saygıyla selamlıyorum.

 

Kentinin geleceğine ve güçlü potansiyeline inanan iş insanları olarak birlikte yeni bir yola çıktık. Hayal gibi görünen projelerimizi bir bir hayata geçirerek, Malatya’mızın ticaret ve sanayi hayatındaki tüm dinamiklerinin gönülden arzuladıkları değişim ve dönüşüm sürecini de başlatacağız. Kentimizdeki örnek birlikteliği gayretli çalışmalarla sinerjiye dönüştürerek, açıkladığımız projeleri Malatya’mızın ortak aklıyla bir bir hayata geçireceğiz. Güçlü bir strateji, güçlü bir ekonomi, güçlü bir vizyon ve güçlü bir nesil temeli üzerine planladığımız bu projeler, iş dünyamıza heyecan, ülkemize ve Malatya’mıza dinamizm katacaktır.

 

Ortak geleceğimiz için tek vücut olmayı başaran Malatya iş dünyası, inancını sadece kentimiz için değil Türkiye’miz için de çok güçlü bir eyleme dönüştürecektir. Bu yeni dönemde Malatya ekonomi tarihinde devlet teşviklerinden en yüksek düzeyde faydalandığımız projelere imza atacağız. Öz kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanırken Malatya’mıza ve üyelerimize en iyi hizmeti sunacağız. Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası, kısır çekişmeler ve popülist yaklaşımlar yerine ortak akıl ve istişare kültürünü benimseyerek projelerine odaklanan bir kimliğe bürünecek. Oda olarak üyesiyle ve kentiyle en yüksek düzeyde bütünleşen bir kimliğe kavuşacak. Odamızın nitelikli çalışmalarıyla Malatya, yeni bir atılım dönemine hazırlanan ülkemizin moral ve motivasyon kaynağı olacak.

 

Güçlü üretim kapasitesiyle Malatya, Türkiye ekonomisi içindeki payını da hızla yükseltecektir. Malatya’nın katma değerli üretimi, nitelikli ihracatı, sanayi ve ticari alandaki potansiyelini ortaya çıkaracağız. Yatırımcısı için cazibe merkezi kimliğini daha da güçlendiren Malatya, yapılacak yeni yatırımlarla rekorlara ulaşacak. İhracatçı sayısında da büyük bir atılım gerçekleştireceğiz. İhracat odaklı projelerimizle Malatya’mıza yeni ihracatçılar kazandıracağız.

 

Kentimizin Malatya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde ulaşacağı yeni vizyon, daha büyük başarıların ve yeni bir atılım döneminin de habercisi olacaktır. İş dünyamızın vizyonu, inancı ve kararlı adımlarıyla sanayiden ticarete kadar artık her alanda kabuğunu kıran güçlü bir Malatya olacak. Malatya, tüm dinamikleriyle bugün itibaren yerelden ulusala dev bir kalkınma hamlesinin öncülüğünü üstlenen, takip edilen ve örnek gösterilen bir kent olacak. Bizler Malatya iş dünyası temsilcileri olarak kurallara uyan değil, kural koyan bir Malatya vizyonunu ortaya koyacağız. Özel sektörümüzün gücüne güç katan hizmet odaklı bir modelle şimdi yeni bir dönemin kapılarını açıyoruz.

 

Malatya iş dünyası olarak bizlere sunulanlarla yetinmek yerine planladığımız geleceği hep birlikte inşa edeceğiz. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ortak iradesi ve kararlılıkla Malatya’mızın vizyonunu yansıtan projelerimize hayata geçirerek Malatya iş dünyamızın önünü açacağız. Beklenti ve hayallerimiz ulaştığımız rakamların çok ötesinde olacak.

 

İlkeli duruşumuzdan vazgeçmeden ilklere imza atacağız. Kendi için değil kenti için çalışmak isteyen ve projesini ortaya koyan tüm dostlarımız Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeni dönemin aktörü olacak. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası,  ortak akılla şekillenen proje ve çalışmalarla kent ekonomisine damga vuracak. Üreterek ve büyüterek Malatya’mız ve ülkemiz için daha büyük hedeflere hep birlikte koşacağız.

 

Gönüllülük esasıyla Malatya’mızın hedeflerine katkı sağlayacak yol arkadaşlarıma, bizlere güvenen ve desteklerini esirgemeyen saygıdeğer üyelerimize şükranlarımı arz ediyorum.