Banner

Sube Müdür Tayini

 

GEREKLI EVRAKLAR

1) Dilekçe

2) Noter onayli Genel Kurul Toplanti Tutanagi (1 asil – 1 fotokopi)

3) Hazir Bulunanlar Listesi (Genel Kurul Karari alindi ise - 1 adet asil)

4) Çagrili genel kurullarda Gündem Karari (Genl Kurul Karari alindi ise - 1 adet fotokopi)

5) Çagrili genel kurullarda gündemin yayimlandigi sicil gazetesi fotokopisi ile iadeli taahhütlü gönderi fotokopileri (Genel Kurul Karari alindi ise )

6) Seçilen müdürün Ticaret Sicili Müdürlügünde düzenlenen unvan altinda imza beyannamesi (1 adet asil). (Beyannameyi size yakin yerdeki Ticaret Sicili Müdürlügünde Mersis Talep numarasini ibraz ederek çikartabilirsiniz.)

7) Seçilen Müdürün fotografi (1 adet)

 

NOT: https://mersis.gtb.gov.tr/ adresinden elektronik basvuru yapmaniz gerekiyor.

Notlar:

a) Seçilen müdür yabanci uyruklu ise ekinde onayli pasaport sureti ve varsa yabancilara verilen kimlik numarasini gösteren resmi belge fotokopisi ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir.

b) Bir tüzel kisinin sube müdürlügüne seçilmesi halinde tüzel kisi ile birlikte tüzel kisi adina, tüzel kisi tarafindan belirlenen bir gerçek kisinin adi, soyadi ve belirlemeye iliskin yetkili organ kararinin noter onayli örnegi

c) SubeMüdürü olarak tüzel kisi üye var ise görev ve yetki dagiliminda tüzel kisi üyenin ünvani yazilmalidir. Ayrica kararda, tüzel kisi müdürün gerçek kisi temsilcisinin ad-soyad, yerlesim yeri, vatandasligi, TC Kimlik Numarasi, yabanci uyruklu ise vergi numarasi belirtilmelidir. Yabanci uyruklu gerçek kisi temsilcinin noter onayli pasaport sureti ile varsa yabancilara verilen kimlik numarasini gösteren resmi belge fotokopisi ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir.

d) SUBE MüDüRLüGüNE TüZEL KISI SEÇILEMEZ