Banner

Müdür Tayini/ Müdür Iptali

 

 

GEREKLI EVRAKLAR

1) Dilekçe

2) Noter onayli Genel Kurul Toplanti Tutanagi (1 adet asil – 1 adet fotokopi)

3) Hazir Bulunanlar Listesi (1 adet asil)

4) Çagrili genel kurullarda Gündem Karari (1 adet fotokopi)

5) Çagrili genel kurullarda gündemin yayimlandigi sicil gazetesi fotokopisi ile iadeli taahhütlü gönderi fotokopileri

6) Seçilen müdürün Ticaret Sicili Müdürlügünce düzenlenen unvan altinda imza beyannamesi (1 adet asil). (Beyannameyi size yakin yerdeki Ticaret Sicili Müdürlügünde Mersis Talep numarasini ibraz ederek çikartabilirsiniz.)

7) Ortak olmayan müdürler kurulu üyelerinin bu görevi kabul ettiklerine iliskin yazili beyanlari (TSY Madde 90/1-c)

 

NOT: https://mersis.gtb.gov.tr/ adresinden elektronik basvuru yapmaniz gerekiyor.

Notlar:

a) Müdürlerden en azindan birinin sirket ortagi olmasi zorunludur.

b) Birden fazla müdür seçilmesi halinde Müdürler kurulu Baskani belirlemek için Sirket müdürü seçilen ..................... (TCKN:.......) TTK m.624 e göre Müdürler Kurulu Baskani olarak seçilmistir ibareleri tutanaga eklenmelidir.

c) Seçilen müdür ortakdisi yabanci uyruklu ise ekinde noter onayli Pasaport çevirisi -Varsa Ikamet Izin Belgesi noter tasdikli sureti (1 adet asil) ve adresi gösterir Nüfus Müdürlügü Ikametgah Belgesi (1 adet asil) ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir.

ç) Bir tüzel kisinin sirket müdürlügüne seçilmesi halinde tüzel kisi ile birlikte tüzel kisi adina, tüzel kisi tarafindan belirlenen bir gerçek kisinin adi, soyadi ve belirlemeye iliskin yetkili organ kararinin noter onayli örnegi

d) Müdürler kurulunda tüzel kisi üye var ise görev ve yetki dagiliminda tüzel kisi üyenin ünvani yazilmalidir. Ayrica kararda, tüzel kisi müdürün gerçek kisi temsilcisinin ad-soyad, yerlesim yeri, vatandasligi, TC Kimlik Numarasi, yabanci uyruklu ise vergi numarasi belirtilmelidir. Yabanci uyruklu gerçek kisi temsilcinin ikamet adresi Türkiyede ise Ikamet Izin Belgesi noter tasdikli sureti (1 adet asil) ve adresi gösterir Nüfus Müdürlügü Ikametgah Belgesi (1 adet asil) ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir. adresi yurtdisinda ise adresi gösterir beyan

e) SIRKET MüDüRLüGüNE TüZEL KISI SEÇILIRSE KARARA;

"-Sirket müdürlügüne ……….yil için /aksi karar alinana kadar ............................................... ticaret adresinde faaliyet gösteren …………………………...………………... SIRKETI (VergiNo:.......; MersisNo:...........................) seçilmis olup sirketi her hususta münferiden temsil etmesine karar verilmistir.

-Sirket müdürlügüne seçilen ……………………………..…………… SIRKETI tarafindan, gerçek kisi temsilcisi olarak, . …………………………………………….. adresinde ikamet eden T.C.uyruklu, …………………………….…. T.C. Kimlik nolu, ………………… ………………… belirlenmistir.

IBARELERI EKLENMELIDIR.