Banner

Bagimsiz Denetçi Tescili

 

 

1) Dilekçe

2) Noter onayli Genel Kurul Toplanti Tutanagi (1 asil - 1 fotokopi)

3) Hazir Bulunanlar Listesi (1 adet asil)

4) Çagrili genel kurullarda Gündem Karari (1 adet fotokopi)

5) Çagrili genel kurullarda gündemin yayimlandigi sicil gazetesi fotokopisi ile iadeli taahhütlü gönderi fotokopileri

6) Bagimsiz denetime tabi sirket statüsünde ise seçilen denetçinin; Türk Ticaret Kanunun 400 üncü maddesinde sayilan bagimlilik hallerinden birinin kendisinde bulunmadigina iliskin denetçinin beyani (TSY Madde 108/4) (1 adet asil) ile bagimsiz denetçilik belgesi fotokopisi

7) 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayili Türk Ticaret Kanununun 1524 üncü maddesinin birinci fikrasi uyarinca internet sitesi açilmasina ve bu sitenin belirli bir bölümünün sirketçe kanunen yapilmasi gereken ilanlarin yayimlanmasi için özgülenmesine ve bilgi toplumu hizmetlerine ayrilmasina iliskin usul ve esaslar düzenleyen SERMAYE SIRKETLERININ AÇACAKLARI INTERNET SITELERINE DAIR YÖNETMELIKin 5. Maddesinin 6. fikrasi uyarinca açilacak internet sitesinin yönetim organi tarafindan alinacak kararla Ticaret Sicili Müdürlügümüze tescil ettirilmesi gerekmektedir.

Not: https://mersis.gtb.gov.tr/ adresinden elektronik basvuru yapmaniz gerekiyor.

Not: Denetçinin adi ve soyadi veya unvani, kimlik numarasi, yerlesim yeri veya merkezi, varsa tescil edilmis subesi tescil edileceginden Genel Kurul kararinda veya beyanda bu bilgilerin yer almasi gerekmektedir. (TSY Madde 108/5)