Banner

Anonim Sirket Sube Müdür Tayini

GEREKLI EVRAKLAR

1) Dilekçe

2) Noter onayli Yönetim Kurulu Sube Müdür Tayini Karari (1 asil – 1 fotokopi)

3) Müdürün/müdürlerin ünvan altinda Ticaret Sicili Müdürlügünde düzenlenen tescil talepli Imza beyannameleri (1 asil). (Beyannameyi size yakin yerdeki Ticaret Sicili Müdürlügünde Mersis Talep numarasini ibraz ederek çikartabilirsiniz.)

4) Müdürün/müdürlerin görevi kabul ettiklerine iliskin yazili beyanlari. (TSY Madde 69 / h)

5) Müdürün fotografi (1 adet )

Notlar:

(a) Seçilen müdür yabanci uyruklu ise ekinde onayli pasaport sureti ve varsa yabancilara verilen kimlik numarasini gösteren resmi belge fotokopisi ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir.

(b)Bir tüzel kisinin sube müdürlügüne seçilmesi halinde tüzel kisi ile birlikte tüzel kisi adina, tüzel kisi tarafindan belirlenen bir gerçek kisinin adi, soyadi ve belirlemeye iliskin yetkili organ kararinin noter onayli örnegi

(c)SubeMüdürü olarak tüzel kisi üye var ise görev ve yetki dagiliminda tüzel kisi üyenin ünvani yazilmalidir. Ayrica kararda, tüzel kisi müdürün gerçek kisi temsilcisinin ad-soyad, yerlesim yeri, vatandasligi, TC Kimlik Numarasi, yabanci uyruklu ise vergi numarasi belirtilmelidir. Yabanci uyruklu gerçek kisi temsilcinin noter onayli pasaport çevirisi ve varsa yabancilara verilen kimlik numarasini gösteren resmi belge fotokopisi ile Potansiyel vergi görüntüleme belgesi eklenmelidir.

(d) SUBE MüDüRLüGüNE TüZEL KISI SEÇILEMEZ