Türkçe - English
444 89 44

Sanayicimizin 100 Sorununa 100 Akademik Çözüm

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
Sanayicimizin 100 Sorununa 100 Akademik Çözüm

13 Aralık 2019 Cuma

Sanayicimizin 100 Sorununa 100 Akademik Çözüm adlı çağrı ile İnönü üniversitesi olarak özelde Malatya sanayisi, genelde ülkemizin sanayi kuruluşları arasındaki üniversite-sanayi işbirliğinin artırılması amaçlanmaktadır.

 

Gelişmiş ülkeler üniversite sanayi işbirliğine verdikleri önem sayesinde kalkınmada önemli başarılar elde etmişlerdir. Gelişmekte olan ülkemizde de İnönü üniversitesi olarak bu göreve destek sağlamak amacı ile “Sanayicimizin 100 Sorununa 100 Akademik Çözüm” adlı çağrı hayata geçirilmiştir. İnönü üniversitesi bünyesinde sanayici/girişimcilerimizin faydalanabileceği iki tür proje sınıfı üniversite senatomuzun onayı ile yürürlüğe konmuştur. Bunlar üniversite sanayi işbirliği projesi ve öncelikli alanlar araştırma projesidir. Bu projeler kapsamında üniversitemizde yapılacak olan lisansüstü tez çalışmaları ve akademik çalışmaların sanayici/girişimcilerimizin sorunlarının çözülmesine önemli bir katkı sağlanması hedeflenmektedir.  Böylece İnönü üniversitesinin sanayi ile olan işbirlikleri artacak ve ülkemizin bilimsel ve teknolojik kalkınmasına önemli bir katkı sağlanacaktır.


Bu misyonu paylaşan tüm sanayici/girişimcilerimizi Üniversitemizin akademik, bilimsel ve teknolojik imkânlarından yararlanmaya davet ediyorum.

 

Web Adresi: http://100.inonu.edu.tr/


Prof. Dr. Ahmet KIZILAY
Rektör

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr