Türkçe - English
444 89 44

BAŞKANLAR BÖLGESEL SORUNLARDA İŞBİRLİĞİ KARARI ALDI

ANKET

Sizce Malatya Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine verdiği hizmet konularından hangisine yoğunlaşmalı ?

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
BAŞKANLAR BÖLGESEL SORUNLARDA İŞBİRLİĞİ KARARI ALDI

19 Ekim 2018 Cuma

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası başkanları, Elazığ TSO ve Elazığ Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısında bölgede yaşanan sorunlar ve bu sorunların çözümüne ilişkin istişarelerde bulunuldular. 

Toplantıya, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve Engin Yeşil ile Daire Başkanı Hasan Erbay da katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ gerçekleştirmiş oldukları istişare toplantısının işbirliği açısından önemli olduğunu ifade etti. Bölgesel işbirliği için ilk adımın atıldığına işaret eden Başkan Dumandağ toplantının Elazığ’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, organizasyon fikri ve girişimleri nedeniyle Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a teşekkür etti.

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ise “Bizler Doğu ve Güneydoğu Anadolu illeri ekonomisinin en üst düzey temsilcisi olan STK’ların başkanlarıyız. Bizlerin sergilemiş olduğu tavır bölgemizin kaderinin belirlenmesinde çok etkilidir. Ülkemizin üzerinde en tehlikeli oyunların ve senaryoların uygulandığı en müstesna ve en zor coğrafyada yaşıyoruz. Ticaretimizi bu zor coğrafyada çok ağır bedeller ödeyerek sürdürmeye çalışıyoruz. Belki diğer bölgelerimizdeki mevkidaşlarımız ve meslektaşlarımız gibi maddi olarak çok kazançlı olamıyoruz. Ama bu topraklarda huzurun ve refahın var olması için mücadele etmek manevi olarak bizleri şereflendiriyor. 40 yılı aşkın bir zamandır sınırlarımızda savaş hiç bitmedi. 35 yıldır bölgemizde terörle mücadele ediyoruz. Yer altı ve Yer üstü Kaynaklarımızı huzur içinde ekonomiye kazandıramadık. Burada var olabilmek hep çok zor oldu.  Zorlukları aşabilmek için çoğu zaman ihtiyaç duyduğumuz kanuni altyapıların yanlışlıkları ve eksiklikleriyle boğuştuk. Ekonominin var olabilmesi ve gelişebilmesi bölgemizin refahının artırılabilmesi için en doğru yöntem ve çözümlerin bizler tarafından tespit edileceği ve talep makamı olan bizlerin istek ve önerilerinin en üst düzeyde karşılık bulması için mücadele etmek en asli görevimizdir” dedi.

 

SADIKOĞLU, “ÇÖZÜM ÜRETME GAYRETİNDE BULUNUYORUZ”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ise yaptığı değerlendirmede Elazığ’a Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını getirdiğini belirterek, “Bu toplantımız ile bölgede yaşanan sorunları ve çözüm yollarını tespit edeceğiz.  TOBB adına bu sorunları ve çözüm yollarını hükümetimize ileteceğiz. Bu noktada ev sahipliklerinden dolayı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’a teşekkür ediyorum. TOBB olarak Ankara’da oturmak yerine sahada olarak odalarımızdan aldığımız görüşleri hükümetimize ileterek, yaşanan sorunlara çözüm üretme gayreti içinde bulunuyoruz. Dolayısıyla bugün bu toplantımıza katılan ve illerinde yaşanan sorunlar ile çözüm yollarını dile getiren oda başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

BAKAN PAKDEMİRLİ İLE KAHVALTI

İstişare toplantısına katılan Oda ve Borsa başkanları Elazığ Ticaret Borsası tarafından düzenlenen kahvaltı programında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile bir araya geldi. Borsa ve oda başkanları, Bakan Pakdemirli’ye bölgelerinde yaşanan problemler ve sorunlar ile ilgili bilgiler vererek bakanlığın ilgi alanına giren sorunların çözümü noktasında destek istediler.  

 
Copyright © 2014, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik ve Hukuki Şartlar | Site Haritası
Bu site içeriğinin her türlü hakkı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası‘na aittir. İzinsiz kullanılamaz.
Niyazi Mahallesi Buhara Caddesi No:195 44100 MALATYA
444 89 44 0422 323 77 76 tso@malatyatso.org.tr